KONST / Litografier / Färglitografi 15042012
nr 1504 2012
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
”Blå morgon vid Normandie”. Signerad, färglitografi, numrerad 305/360. Bildmått: 33x 50 cm, yttermått inklusive ram: 36x54 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
måndag 21 november 2022
kl 18:47:50
300 kr
350 kr
600 kr
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
600 kr (Budbetjänt)
21 nov
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman